Лукић „затегао“ Русију – Зборнаја команда максимална после три кола

Одличан посао ради Зоран Лукић са којим је селекција Русије савладала Холандију у трећем колу квалификација за Светско првенство резултатом 80:69 (16:17, 19:19, 27:15,18:18).
Sputnik
Руски кошаркаши предвођени српским тренером Зораном Лукићем остварили су трећу победу у оквиру квалификација за Светско првенство у руском граду Перм.
Русима је ово трећа победа у низу, а на старту сусрета са Холанђанима није деловало да ће бити једноставно.
Прва деоница игре припала је гостима, али је већ наредна завршена егал резултатом.
Преломних десет минута селекција Русије одиграла је у трећој четвртини када је направила највећу разлику и касније је само мирно чувала.
У наредној деоници Холанђани су покушали да се врате, али безуспешно јер је расположен био Артем Комолов, који је са 17 поена, три скока и две асистенције био најефикаснији играч на мечу.
Код Холанђана се највише истакао Томас ван де Марс који је убацио 14 поена уз осам скокова.