Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси, а све видео садржаје на платформи „Одисејa“ (odysee.com).
Тестирање је било планирано за ову недељу.
„САД и Русија су се недавно сложиле да у евентуалном нуклеарном рату не би било победника и да га никада не треба водити. Донели смо ову одлуку да бисмо показали да смо одговорна нуклеарна држава… То није корак назад. Свесни смо колико је важно у овом тренутку да и САД и Русија имају у виду ризик процена и да предузимају кораке у циљу смањења тих ризика “, рекао је Кирби.
Како је додао, Вашингтон би желео да Москва одговори на исти начин и да ублажи реторику у вези нуклеарног оружја.
Председник Русије Владимир Путин је као одговор на агресивне изјаве на Западу наредио Министарству одбране да пребаци руске снаге за обуздавање у специјални режим борбеног дежурства.
Стратешке нуклеарне снаге Русије је општи назив главног наоружања трупа и снага у Оружаним снагама Руске Федерације, које као главно наоружање имају стратешко и тактичко ракетно-нуклеарно наоружање. Понекад се називају и нуклеарна тријада.
Подсетимо, Путин је 24. фебруара објавио о почетку војне операције демилитаризације Украјине. Он је у обраћању суграђанима рекао да околности „захтевају одлучну и хитну акцију“, пошто су се републике Донбаса обратиле Москви за помоћ. Путин је истакао да је циљ операције „заштита људи који су већ осам година изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“. За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“, да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу.