ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ЧИТАОЦЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).
Осака је прекинула меч другог кола са Кудерметовом, који је на крају изгубила, јер је неко из публике довикнуо „Наоми, очајна си“.
Мари је истакао да је такво понашање део спорта.
„Наравно да желите да људи долазе да вас гледају и да навијају за играче, а да им не отежавају. Не знам... Али, то је одувек било део спорта. Ако одете на кошаркашки меч и неко изводи бацања, мислим да практично сваком играчу добацују. Иако то јесте погрешно, ти спортисти су на то навикли и знају како да се носе са тиме, иако је непријатно“, навео је Мари.
Он је ситуацију са Индијан Велса упоредио са свакодневним животом.
„Не мислим да се то дешава пречесто у тенису, али ако, на пример, гледате фудбал и неки фудбалер оде да изведе аут или корнер, па га сочно извређају, ја се питам како је то дозвољено? То не би смело да се ради“, прича Мари и додаје:
„Ако шетате улицом и прођете поред некога, или сте негде пословно, то се наравно неће толерисати“.
Тенис је познат по томе да се током поена ћути, а чак ни да у осталим тренуцима нема много повика, увреда и навијања. Барем не колико у фудбалу и кошарци.
„Ја сам играо пред неким атмосферама као што је на Дејвис купу, када не играте код куће, када је атмосфера посебно интензивна, а онда дођу и неке речи због којих вам није најпријатније“, додао је некада први тенисер света и рекао да саосећа са Наоми:
„Саосећам са Наоми јер ју је то сигурно много изнервирало, али то је одувек било део спорта. За то морате да будете спремни, да такве ствари толеришете пошто се оне, једноставно, дешавају у свим спортовима“.