СПОРТ

Осмеси и сузе због којих је Београд престоница света: Добро дошли у „Арену храбрости“

Београд је добио велику привилегију да угости најбоље атлетичаре света, а након прва два дана Светског првенства које се одржава у „Београдској Арени“ виђене су сузе, смех, храброст и аплаузи међу конкуренцијом. Због разноликих емоција и напора онима који нису знали из још једног угла је појашњено зашто атлетику зову „краљица спортова“.
Sputnik
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Првог дана испред чувене Арене у српској престоници могло је да се чује преко 15 страних језика, али за осмех на лицима није био потребан ниједан јер је значење било исто – узбуђење је расло.
Београд је најмањи град који је организовао Светско првенство у атлетици, међутим навијачи из различитих крајева света кажу да су одушевљени традицијом, културом и наслеђем српске престонице.
Ипак, они који су дошли да прате такмичење немају превише времена за обилазак јер је програм разноврстан и изузетно занимљив па су већ од јутра раније резервисана места испуњена.
Атлетика је добила надимак „краљице спортова“ јер сваки такмичар да би учествовао у било којој дисциплини потребне су му физичка снага, издржљивост, брзина и окретност и на крају храброст и упорност.
Међутим, у Београду је виђено још нешто због чега је можда атлетика понела овај надимак.
Посматрајући такмичење у петобоју код дама, са трибине у Београду приметила сам невероватну количину енергије и подршке коју такмичарке упућују једна другој иако су конкуренткиње.
Током целог дана публика се одушевљавала Адријаном Сувек из Пољске, међутим, у три од пет дисциплина најбоља је била Нор Витс из Белгије, што не бисте могли да видите по осмеху Пољакиње.
Нор Витс и Адријана Сувек
Белгијанка је пала од умора, срећна и поносна, али одмах је поред ње пала и Сувек и чврсто је загрлила.
Сувек је освојила сребро, али се белгијском злату радовала једнако, а слика загрљаја две ривалке из Београда обишла је цео свет.
Победнички круг трчале су раме уз раме, а публика је то поздравила гласним повицима.
Аплаузи су се чули и који сат раније када се на стази одиграла драма. Једна од фавориткиња у полуфиналу трке на 400 метара Фемке Бол из Холандије пред сам крај трке пала је на главу.
Међутим, руком је прошла циљ и као другопласирана је прошла у финале, а срећом теже повреде приликом пада није било.
После ових сцена у Београду, увидела сам да је атлетика у овом случају у конкуренцији дама посебан спорт који носи јединствену емоцију.
У тренутку када такмичари затраже аплауз, они га добију од публике, али и од љутих ривала који спремајући се за свој наступ навијају за њих.
И због тога је атлетика краљица спортова обојена сузама, смехом, напетошћу и понајвише храброшћу.
Поздрав из Арене, тренутне престонице света.
СПОРТ
Ангелини мало фалило за успех каријере – Београд испратио најмлађу учесницу
СПОРТ
Кијановић у полуфиналу, Бибић подбацио и одустао од 1.500 метара
СПОРТ
Србија чека Иванино злато, Ангелинино чудо и нове шампионе
Коментар