РУСИЈА

Наришкин: На страни Русије је историја

Директор Спољне обавештајне службе Русије, председник Руског историјског друштва Сергеј Наришкин изјавио је да је на страни Русије историја.
Sputnik
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

„Наоружани смо правим историјским знањем, заснованом на детаљном осмишљавању историјских процеса. На страни Русије је историја, њена унутрашња логика која подразумева прелазак на праведнији, мултиполарни светски поредак и истинску слободу“, рекао је Наришкин на седници Међуресорне комисије за историјско образовање.

По његовом мишљењу, треба развијати способност да се извлаче корисне поуке из прошлости, да се анализирају претње и откривају нове могућности.
„У фондовима руских архива складиштено је колосално наслеђе које, између осталог, обухвата све периоде кратке историје украјинске државности“, додао је Наришкин.

Руска војска на челу борбе против неонацизма

Према речима Наришкина, Руси се никада неће помирити са чињеницом да је „неко преко океана“ одлучио да Русији одреди место на маргинама светске историје. Он је истакао да су војници и официри руске војске, који учествују у специјалној војној операцији у Украјини, „на првој линији борбе против неонацизма који су однеговали западни тоталитарно-либерални режими“.
„Наши сународници, који су свесно изабрали војну професију, честито и до краја извршавају своју војну дужност. Руски војник увек устаје у заштиту своје отаџбине, штити је од непријатеља, изрода који држе као таоце читаве градове, не штеде ни децу, ни жене, ни старе људе, злостављају и муче ратне заробљенике“, истакао је Наришкин.
Директор Спољне обавештајне службе такође је указао на потребу да се Русима пренесе истина у условима невиђеног притиска споља.
„Актуелна ситуација несумњиво захтева координацију напора у области супротстављања информационе агресије (Запада)“, истакао је он.

Специјална војна операција Русије у Украјини

Председник Русије Владимир Путин је 24. фебруара објавио о почетку војне операције демилитаризације Украјине. Он је у обраћању суграђанима рекао да околности „захтевају одлучну и хитну акцију“, пошто су се републике Донбаса обратиле Москви за помоћ. Путин је истакао да је циљ операције „заштита људи који су већ осам година изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“. За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“ и да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу. Министарство одбране Русије редовно наглашава да руска војска не наноси никакве ударе по градовима Украјине: војна инфраструктура се онеспособљава високопрецизним средствима.
Као одговор на војну операцију, западне земље почеле су да уводе нове антируске санкције. Портпарол Кремља Дмитриј Песков приметио је да су то веома озбиљна ограничења, али се Русија за њих унапред припремала. Са своје стране, шеф руске дипломатије Сергеј Лавров изјавио је да су стране компаније које одбијају да послују са Русијом то учиниле под огромним притиском, али да ће Русија решити све проблеме са економијом које јој Запад ствара.
РУСИЈА
Русија: Ово је историјски тренутак, не одступамо од свог суверенитета
РУСИЈА
Шеф руских обавештајаца: Маске су пале – Запад покушава да уништи Русију
Коментар