СПОРТ

Лука је открио Британцима шта је „српска тајна“

Лука Миливојевић, бивши репрезентативац Србије, оставио је дубок траг у британском фудбалу као капитен Кристал Паласа чиме се сврстао у ред одабраних српских фудбалера који су у „колевци фудбала“ постали вође.
Sputnik
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Немања Видић, Бранислав Ивановић, Немања Матић, раније Радомир Антић, Иван Голац, Петар Борота, све су то српска имена о којима се са уважавањем говори у Великој Британији, али „тамо њима“ није баш најјасније – како?
Миливојевић је у разговору за клупски сајт покушао да објасни одакле су корени великог успеха Срба у Великој Британији.
„Мала смо држава, али врло талентована. Не могу да кажем зашто, али можда су нас тешка времена очврснула. Морате да будете јаки да бисте преживели и онда вам јача менталитет, карактер и почнете да цените веома једноставне ствари. Када прођете кроз тако нешто схватите да вам је врло мало потребно да будете срећни“, навео је Миливојевић.
Велики траг у Кристал Паласу оставио је Саша Ћурчић, а нарочито се истакао у времену када је почела НАТО агресија на СР Југославију, организовавши чак и протесте у Лондону.
„Бројни играчи су протестовали. У Италији их је било неколико, као и Ћурчић. Тако би сви требало да поступе. Веома је незгодно када је ваша земља у питању, да се тако нешто деси сада, шта бих радио? Имао бих две опције: да се вратим кући и покушам да будем уз своје људе или, ако сам спречен, да некако пружим подршку. Када се бавите фудбалом знате да вас прате камере и људи гледају, па морате да покушате да дате подршку. То је била права одлука".
Миливојевић је рођен 1991. године у Крагујевцу и имао је веома турбулентно одрастање у тешким временима, али наводи да је све то донело добробит.
„Као клинци смо имали среће, јер ми се чини да је веома тешко новим генерацијама да буду као ми, причам о Србији. Када сам као дете ишао у основну школу, нисмо имали телефоне и друштвене мреже - нисмо имали ништа. Имали смо две опције после школе: да радимо домаћи, или да се играмо са пријатељима. То је било то. Када си напољу и играш кошарку, фудбал, рагби то је важно јер си активан и крећеш се. Трудиш се да пронађеш свој спорт“, закључио је Миливојевић.
СПОРТ
Србија ће коначно моћи да гледа Пиксијеве моћне Орлове
СПОРТ
Тужна вест је ујединила „Чизму“: „Форца, Синиша!“ /фото/
КУЛТУРА
Стрип о Марадони, краљу сиромаха чија је лопта постала симбол револуције
Коментар