Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
„Имамо све техничке могућности, тако да ће нам требати мање времена него ЕСА, али се поставља питање финансирања: да ли ћемо то успети да добијемо у тешком тренутку за земљу?“, изјавио је Рогозин.
„Ако причамо о роботу-кентауру, онда је то следећа фаза и таква машина би вероватно могла да се појави. Могуће је да се ти радови обављају паралелно, али најпре предлоге 'Андроидне технологије' треба да размотри научно-технички савет 'Роскосмоса'“, објаснио је Рогозин.
О могућности да партнери плаћају Русији за одржавање МСС
„Изнад Земље лети конструкција тешка 500 тона и умногоме од нас зависи да она изненада не слети на Париз или Лондон“, нагласио је Рогозин.
„Они могу да на комерцијалној основи решавају са нама питања које смо ми раније решавали личним доприносом раду станице. Односно, грубо речено, могли би да пређу на комерцијалне односе, да купују наше услуге. Мислим да бисмо могли да направимо компромис како бисмо спасили станицу од неконтролисаног пада на Земљу“, рекао је Рогозин, додајући да би валута плаћања таквих услуга била руска рубља.