ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
„НАТО је прешао све дозвољене границе, стварајући у Украјини одскочну даску за напад на Русију. Данас у ешалонима шаљу оружје у Украјину, стварајући директну претњу по нашу државу. Ширење НАТО куге треба зауставити на прилазу нашим границама. Сматрам да је дошло време да се формира међународна анти-НАТО коалиција“, рекао је руски посланик.
По његовом мишљењу, основу коалиције могле би да чине земље Организације договора о колективној безбедности (ОДКБ).
„Потребна је коалиција која не само да може заједнички да се супротстави агресији НАТО-а, него и да натера западне земље да убудуће не прелазе оквире дозвољеног и да одустану од офанзивних планова. Желео бих да се коалицији придруже и Индија и Кина. Имамо много пријатељских земаља које су уморне од хегемоније НАТО-а. И имамо много више пријатеља, него што по навици мисле на Западу“, поручио је Шеремет.
Специјална војна операција Русије у Украјини
Председник Русије Владимир Путин је 24. фебруара објавио о почетку војне операције демилитаризације Украјине. Он је у обраћању суграђанима рекао да околности „захтевају одлучну и хитну акцију“, пошто су се републике Донбаса обратиле Москви за помоћ. Путин је истакао да је циљ операције „заштита људи који су већ осам година изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“. За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“ и да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу.
План Алијансе да се прошири након што су интересовање за приступање НАТО-у исказале Шведска и Финска и последице које то може изазвати били су тема емисије „Свет са Спутњиком“: