ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
У серији објава на Твитеру, Илон Маск је покушао да чланове управног одбора представи као неодговорне, зато што су одбили његову понуду.
Међутим, оно што је многима деловало још чудније, је да је сличне оптужбе објавио и Џек Дорси, суоснивач Твитера који се са места извршног директора повукао у новембру, али остао члан управног одбора до следећег месеца.
Дорси је одбору замерио да „конзистентно доприноси дисфункцији компаније“ и додао да се слаже са оценом коју је изрекао Гери Тен, да лоше руковођење одбора „буквално може да допринесе да вредност компаније падне за милијарду долара“.
Када је један корисник Твитера питао Дорсија да ли му је дозвољено да овако јавно коментарише одлуке одбора, Дорси је једноставно одговорио – „Не“.
Маск је покушао да оспори рад одбора зато што његови чланови имају јако мали удео у акцијама Твитера.
„Са Џековим одласком, цео управни одбор Твитера не поседује готово никакве акције. Објективно, њихови економски интереси једноставно нису усклађени са акционарима“, наводи Маск, образлажући да сигурно не би одбили његову сјајну понуду да су велики акционари.
Извршни директор „Тесле“ понудио је да откупи акције Твитера за 54,20 долара по акцији, што је приближно 43 милијарде. У петак је одбор објавио да се одлучио да одбије понуду и да ће компанија усвојити план власничких права ограниченог трајања – стратегију која се користи против непријатељског преузимања компанија.
Маск је рекао да неће дати нову понуду, мада је сасвим могуће да се непредвидиви милијардер предомисли. Што се тиче Твитера, можда ће покушати да пронађу купца за кога сматрају да је прикладнији.
Џек Дорси
© AP Photo / Jose Luis Magana
Вреди напоменути, да не постоје докази који би указивали на неки формално организован дослух Маска и Дорсија. Али чак и ненамерна или неформална кампања двојице најважнијих играча у овој бици – која допре до укупно 90 милиона људи на Твитеру– могла би да игра важну улогу у окретању јавног мњења против одбора, преноси РТС.