https://sputnikportal.rs/20220411/mask-nece-u-upravni-odbor-tvitera-a-predlaze-da-se-zgrada-kompanije-ustupi-beskucnicima-1136359885.html
Маск неће у Управни одбор Твитера, а предлаже да се зграда компаније уступи бескућницима
Маск неће у Управни одбор Твитера, а предлаже да се зграда компаније уступи бескућницима
Sputnik Србија
Илон Маск , извршни директор компаније „Тесла“, који је недавно купио велики удео у Твитеру, одлучио је да се не придружи Управном одбору те компаније, објавио... 11.04.2022, Sputnik Србија
2022-04-11T15:41+0200
2022-04-11T15:41+0200
2022-04-11T15:41+0200
економија
свет – економија
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/357/75/3577539_0:193:4112:2506_1920x0_80_0_0_f360ea63d42c68f5771513c8103738c0.jpg
„Илоново именовање у одбор требало је да буде озваничено 9. априла, али је он истог јутра рекао да више не намерава да се придружи. Верујем да је тако најбоље. Ценимо и увек ћемо ценити допринос наших акционара без обзира да ли су они у нашем одбору или не. Илон је наш највећи акционар и остаћемо отворени за његов допринос“, написао је Агравал у твиту у недељу увече.Портпарол Твитера је потврдио да је Маск одлучио да се не придружи борду директора.Маскова одлука долази отприлике недељу дана након што је Твитер објавио у поднеску достављеном регулатору да планира да именује генералног директора „Тесле“ и „Спејс икса“ у свој Управни одбор с мандатом који би се завршио 2024. године.Маск је недавно открио да је купио више од 9,0 посто удела у Твитеру, чиме је постао највећи акционар те компаније. У оквиру договора да добије место у одбору Твитера, Маск се сложио да не купује више од 14,9 одсто акција компаније док буде у одбору.Зграду Твитера претворити у склониште за бескућникеИлон Маски и други најбогатији човек на свету Џеф Безос изнели су идеју за решавање проблема бескућника предложивши да се седиште компаније Твитер претвори у прихватилиште за људе без дома.Безос , оснивач компаније „Амазон“ за онлајн трговину, придружио се у недељу идеји коју је изнео Маск да се седиште ове друштвене мреже у Сан Франциску претвори у склониште за бескућнике, пошто у том здању ионако ради мало људи за време пандемије, преноси Ројтерс.Безос је, у блогу на мрежи ГикВајер, фокусираној на технологију, написао да је у мају 2020. осам спратова „Амазоновог“ седишта у Сијетлу претворено у дом за бескућнике, да је та иницијатива одлично успела и олакшала посао запосленима који се баве волонтерским радом.Безос је такође предложио да се барем део седишта Твитера, ако не и цео, претвори у склониште за бескућнике.Маск је у другом твиту оценио да је то „одлична идеја“.Шеф компаније „Тесла“, који има више од 81 милион пратилаца на Твитеру, покренуо је у суботу анкету на тој друштвеној мрежи, тражећи од корисника да гласају да ли то здање треба претворити у прихватилиште за бескућнике. За мање од 24 сата, више од милион људи се укључило у анкету, при чему је више од 90 посто гласало „за“.Познато је да Маск, који често твитује о својој компанији и другим темама, оставља људе у недоумици да ли се само шали. Овог пута је, међутим, изричито навео да се не шали.„Узгред, напомињем да сам у вези са овим озбиљан“, твитовао је Маск у недељу, поводом коментара о овој теми.
https://sputnikportal.rs/20220410/ilon-mask-i-dalje-prvi-na-listi-najbogatijih-ima-100-milijardi-dolara-vise-od-bezosa-1136315769.html
https://sputnikportal.rs/20220405/ilon-mask-priprema-promene-na-tviteru-1136168446.html
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2022
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Вести
sr_RS
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/357/75/3577539_0:0:3824:2868_1920x0_80_0_0_c60d99de3c71bd1653f57526c522f4dd.jpgSputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
свет – економија
Маск неће у Управни одбор Твитера, а предлаже да се зграда компаније уступи бескућницима
Илон Маск , извршни директор компаније „Тесла“, који је недавно купио велики удео у Твитеру, одлучио је да се не придружи Управном одбору те компаније, објавио је генерални директор те друштвене мреже Параг Агравал.
„Илоново именовање у одбор требало је да буде озваничено 9. априла, али је он истог јутра рекао да више не намерава да се придружи. Верујем да је тако најбоље. Ценимо и увек ћемо ценити допринос наших акционара без обзира да ли су они у нашем одбору или не. Илон је наш највећи акционар и остаћемо отворени за његов допринос“, написао је Агравал у твиту у недељу увече.
Портпарол Твитера је потврдио да је Маск одлучио да се не придружи борду директора.
Маскова одлука долази отприлике недељу дана након што је Твитер објавио у поднеску достављеном регулатору да планира да именује генералног директора „Тесле“ и „Спејс икса“ у свој Управни одбор с мандатом који би се завршио 2024. године.
Маск је недавно открио да је купио више од 9,0 посто удела у Твитеру, чиме је постао највећи акционар те компаније. У оквиру договора да добије место у одбору Твитера, Маск се сложио да не купује више од 14,9 одсто акција компаније док буде у одбору.
Зграду Твитера претворити у склониште за бескућнике
Илон Маски и други најбогатији човек на свету Џеф Безос изнели су идеју за решавање проблема бескућника предложивши да се седиште компаније Твитер претвори у прихватилиште за људе без дома.
Безос , оснивач компаније „Амазон“ за онлајн трговину, придружио се у недељу идеји коју је изнео Маск да се седиште ове друштвене мреже у Сан Франциску претвори у склониште за бескућнике, пошто у том здању ионако ради мало људи за време пандемије, преноси Ројтерс.
Безос је, у блогу на мрежи ГикВајер, фокусираној на технологију, написао да је у мају 2020. осам спратова „Амазоновог“ седишта у Сијетлу претворено у дом за бескућнике, да је та иницијатива одлично успела и олакшала посао запосленима који се баве волонтерским радом.
Безос је такође предложио да се барем део седишта Твитера, ако не и цео, претвори у склониште за бескућнике.
Маск је у другом твиту оценио да је то „одлична идеја“.
Шеф компаније „Тесла“, који има више од 81 милион пратилаца на Твитеру, покренуо је у суботу анкету на тој друштвеној мрежи, тражећи од корисника да гласају да ли то здање треба претворити у прихватилиште за бескућнике. За мање од 24 сата, више од милион људи се укључило у анкету, при чему је више од 90 посто гласало „за“.
Познато је да Маск, који често твитује о својој компанији и другим темама, оставља људе у недоумици да ли се само шали. Овог пута је, међутим, изричито навео да се не шали.
„Узгред, напомињем да сам у вези са овим озбиљан“, твитовао је Маск у недељу, поводом коментара о овој теми.