ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
„Сваки пут када нам не издају фискални рачун, тих 10 или 20 одсто пореза неко стави себи у џеп, уместо да оде у буџет и помогнемо онима којима је најпотребније“, рекао је министар.
Истакао је да је нетачна информација која се јуче појавила да је довољно да привредни субјект има уговор са добављачем касе.
„То није тачно, морате да имате имплементиран цео систем и од првог маја да издајете фискалне рачуне сходно новом систему“, навео је Мали.
Истакао је да су предмет фискализације 200.000 локација и више од 140.000 привредних субјеката.
Мали је додао и да нема разлога да вас неко у угоститељском објекту пита да ли хоћете да платите кешом или картицом, већ да треба да донесу рачун на основу ког ћете донети одлуку, као и да немају права то да вас питају.
Мали је подсетио да се од 1. маја у јавном сектору уводе и е-фактуре што би требало да допринесе конкурентности привреде, преноси РТС.