ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
„Коришћење руских државних средстава за обнову Украјине је опција коју даље треба рамотрити, али у сваком случају, није још одлучено о томе“, изјавио је Линднер.
Како је истакао, конфискација руских актива може да обухвати искључиво „државна средства, а не приватну имовину“, јер приватна својина подлеже посебној заштити. Због тога, сматра он, „ова дискусија још није завршена, већ је, напротив, тек почела“.
Линднер је, такође, напоменуо да министри финансија Г7 у петак нису разматрали питање о нафтном ембаргу против Русије, али да Немачка ради на томе да се ослободи зависности од руских сировина.
Немачки званичник је још потврдио да земље Г7 планирају да издвоје као помоћ Украјини преко18 милијарди долара.
Он је додао да су се Сједињене Америчке Државе обавезале да исплате 7,5 милијарди долара, а финансијска помоћ ће такође укључивати средства из „програма Европске уније“.
Како је истакао, у наредних месец дана Украјина не би требало да има проблем са финансирањем „државних потреба“.
Г7 чине Велика Британија, Канада, Француска, Немачка, Италија, Јапан и САД.
Подсетимо, Русија је 24. фебруара покренула специјалну војну операцију, у циљу денацификације и демилитаризације Украјине, након чега су бројне западне земље увеле санкције Русији.