РУСИЈА

Власти Запорошке области: Украјинске војне базе предати Русији - због безбедности становништва

Украјинске војне базе на ослобођеним територијама у области Азовског мора треба предати Русији како би се осигурала безбедност становништва, изјавио је члан главног Савета за војно-цивилну администрацију Запорошке области Владимир Рогов.
Sputnik
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

„Дубоко сам убеђен да залог безбедности Запорошке области треба да буде стално присуство руских трупа. То ће нам омогућити разумевање, мир и безбедносне гаранције. Руска војна база може се разместити на месту сада већ бивше украјинске војно-морнаричке базе 'Восток', која се налази у ослобођеном граду Бердјанску на обали Азовског мора. Још кориснија би била војно-ваздухопловна база у Мелитопољу“, истакао је Рогов.

Он је претходно изјавио да је Украјина је заувек изгубила излаз на Азовско море, пошто се Запорошка и Херсонска област никада неће вратити под контролу кијевског режима. Такође је истакао да је повратак Запорошке области под контролу Украјине искључен, исто као и преговори са кијевским режимом, и да будућност области може бити само у саставу Русије.
Како је објављено раније, руски председник Владимир Путин потписао је указ о поједностављењу додељивања држављанства Руске Федерације становницима Запорошке и Херсонске области Украјине.

Специјална војна операција у Украјини

Путин је 24. фебруара објавио о почетку војне операције демилитаризације Украјине. Он је у обраћању суграђанима рекао да околности „захтевају одлучну и хитну акцију“, пошто су се републике Донбаса обратиле Москви за помоћ. Путин је истакао да је циљ операције „заштита људи које већ осам година малтретира и над којима врши геноцид кијевски режим“. За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“ и да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу. Након чега су уследиле и најоштрије до сада санкције Запада против Русије.
Током специјалне операције, руски војници преузели су контролу над Херсонском облашћу и делом Запорошке области око Азовског мора. У областима су формиране војно-цивилне управе, почело је емитовање руских телевизијских канала и радиостаница и у току је обнављање трговинских веза са Кримом.
РУСИЈА
Кијев изгубио 70 одсто Запорошке области, Запад му саветује да преда Русији југ и исток земље
РУСИЈА
Лидер ДНР: Непријатељ је схватио да ће задатак руског лидера бити испуњен
Подкаст
Љубинка Милинчић: Извршено Путиново наређење – ни мува није пролетела
Коментар