Савић каже да је у њиховој надлежности 830 километара ауто-путева и 66 наплатних станица, а планира се и отварање нових станица када се буду изградили нови ауто-путеви.
Истакао је да је електронска наплата тренутно најзаступљенији начин наплате путарине и да је у систему наплате преко 550.000 активних корисника.
Савић наводи да кроз наплатне рампе у Србији на дневном нивоу у просеку прође 180.000 возила, а да је од 1. јануара до 1. септембра прошло 45 милиона возила, што је, како је истакао, за око 10 одсто више него прошле године, која је била рекордна.
Говорећи о јединственом систему електронске наплате путарине у земљама „Отвореног Балкана“, Савић је истакао да ће јединствени ТАГ уређаји моћи да се користе у Србији, Албанији и Северној Македонији.
„Систем је тренутно у фази тестирања, али врло брзо очекујемо потписивање тих коначних споразума и да систем профункционише. Он се врло лако може проширити и на остале системе наплате путарине, чак и на системе као што су сателитски у Бугарској, а и на системе наплате путарине у Републици Српској, где смо већ тестирали наше уређаје - и раде, а и у БиХ и у Црној Гори“, рекао је Дарко Савић за РТС.
Објаснио је да ће у оквиру „Отвореног Балкана“ систем функционисати тако што је ТАГ уређај повезан са платном картицом корисника и да га није потребно допуњавати, већ да се новац скида са рачуна корисника.
Савић је нагласио да је у току пројекат проширивања 26 наплатних станица како би корисници електронске наплате брже пролазили кроз наплатне станице.