Лете брзином од 300 километара на сат, свега неколико метара изнад земље како би остали ван домета противничке ПВО. Чим стигну у задато подручје, „Алигатори“ нагло повећавају висину и лансирају невођене ракете. Тај маневар омогућава да се скоро удвостручи домет гађања циља, а пилоти се штите од напада непријатељских система ПВО. Након гађања хеликоптер се спушта, посада изводи противракетни маневар и враћа се на аеродром. За посаде авијације такви летови су свакодневни и изводе их по три-четири у смени.
Након повратка на аеродром, хеликоптери се одмах спремају за нови лет, јер задатак може стићи у сваком моменту. Након само 15 минута летелица је спремна.
Арсенал „Алигатора“ је импресиван.
Поред топа калибра 30 милиметара, у зависности од задатка на подвесним носачима може бити постављено шест навођених ракета плус два блока невођених.
Срце Ка-52 је његов радарски систем „Арбалет 52“ са две посебне антене. Прва служи за потрагу и напад на мете, а друга пружа свеобухватну прегледност за контролу ваздушног простора.
Што се тиче система заштите хеликоптера „Витебск“, он аутоматски детектује ласерске или радарске зраке и одмах активира пасивне ометаче и испаљује топлотне замке. Поред тога, систем активно штити у инфрацрвеном и радио дијапазону, ометајући навођење ракета. Дакле, она сама открива и препознаје претњу, а затим доноси оптималну одлуку у циљу супротстављања.
Руска армијска авијација – род Ваздушно-космичке авијације намењен за подршку копнених снага, данас слави 74 године од оснивања.