СРБИЈА

Директор школе у Трстенику: Ђаке који су малтретирали и снимали професорку чекају адекватне казне

Случај насиља у Техничкој школи у Трстенику, када је један ученик професорки измакао столицу, други то снимао, док је трећи објавио клип на друштвене мреже, узбуркао је јавност, а надлежни органи у школи чине све што је у њиховој моћи да се починиоци адекватно казне, рекао је директор Техничке школе Милан Глиџић.
Sputnik
Он је за Танјуг подсетио да се инцидент, први такав у 26 година његове каријере, одиграо 9. новембра увече за време шестог часа поподневне смене, а да су већ сутрадан предузети први кораци када су обавештени сви надлежни органи, као и да је на сву срећу професорка добро, иако је на боловању.
„Ученици су на настави, али против њих је покренут васпитно-дисциплински поступак и надам се да ће мере против оних који су снимали бити изречене идуће недеље“, каже директор школе.
Очекује и да ће ученик који измакао столицу бити кажњен у року од 15 дана.
Глиџић је рекао да је у питању такозвани трећи ниво насиља, за који су предвиђени укори све до искључења из школе, о чему одлучује Наставничко веће.
Он је нагласио да за кривичну пријаву школа није надлежна већ јавно тужилаштво или полицијска станица, који су о немилом догађају благовремено обавештени.
Глиџић напомиње да у школи функционише Тим за борбу против насиља који је прошао све едукације.
Заменик директора Техничке школе Никола Томовић био је дежурни наставник у вечери када се немили догађај догодио.
„Нисмо ништа чули ван учионице, а професорка се након тог часа обратила за помоћ и случај је пријављен Хитној помоћи и МУП-у“, рекао је он.
Додао да таквих случајева бахаћења није било ни у Техничкој школи, нити у некој другој у Трстенику.
„Ученици су вероватно видели такве клипове на друштвеним мрежама и пожелели да буду виђени и познати у друштву, али тада праве и непотребне грешке“, навео је Томовић.
Председник Актива директора школа Трстеника Александар Срећковић најоштрије осуђује немили догађај.
„Очекујемо да надлежни органи најоштрије казне виновнике, а апелујемо и надлежне законодавце да промене регулативу и пооштре казнену политику са циљем веће безбедности ученика и запослених у просвети“, навео је Срећковић.
СРБИЈА
Због насиља у школама: Позив да наставници и учитељи у Србији добију статус службених лица
Коментар