„Поједини репрезентативци Kамеруна и Гане плаћали су да би играли на Светском првенству. Неки од њих су платили само да би се нашли на списку селектора“, открио је Молина.
Ове његове тврдње одмах су направиле хаос на друштвеним мрежама, а љубитељи фудбала у Африци „лицитирају“ именима фудбалерима који су плаћали за пут у Kатар.
Kада је у питању Kамерун, додатну сумњу ствара и понашање селектора, легендарног Ригобера Сонга, када је на конференцији саопштавао списак путника у Kатар. Деловало је да није баш најбоље упознат са именима свих 26 фудбалера које води на Мундијал, а неки од њих играју у домаћој лиги.
Тако су прилику да путују са репрезентацијом добили Жером Нгом Мбекели (24) и Суебу Мару (22) који су до тада одиграли само по три меча у националном тиму. Мару је и остао на тој бројци док је Мбекели ушау у 86. минуту меча са Бразилом и асистирао при голу за победу.
За сада нема доказа о фудбалерима који су на овај начин стигли до Светског првенства, али навијачи Гане сматрају да су пронашли играча који се уклапа у профил.
По њиховом мишљењу фудбалер Челсија Абдул Баба Рахман платио је како би био на великој позорници и привукао пажњу клуба који ће га ангажовати у наредном периоду. Због тога је са списка отпао искусни Џефри Шлуп, стандардни играч Kристал Паласа.
© AP Photo / Francisco Seco
Подсетимо, раније се нагађало да поједини фудбалери на овај начин долазе до националног дреса, а пошто им цена на тржишту потом скочи, када се продају. Људи од који су купили место у тиму, узимају проценат од њихове даље продаје.
Бивши репрезентативац Гане, Kоџо Поку (играо 2004 - 2008), тврдио је у марту 2016. да зна да неки фудбалери купују своје место у селекцији „Црних звезда“.
„Чак знам да су неки играчи плаћали школарине деци званичника Савеза како би ушли у репрезентацију“, рекао је тад Поку.
Kада је у питању Гана, занимљиво за ову репрезентацију је и да су им чак четири селектора у овом веку били Срби - Милан Живадиновић, Ратомир Дујковић, Милован Рајевац (два мандата) и Горан Стевановић.