Крајем новембра швајцарска адвокатска канцеларија „Шеленберг Витмер“ објавила је да не жели да заступа Камилу. Они су сарађивали са Валијевом у Пекингу, и током неспоразума из 2019. године између РУСАДA и ВАДA (када су руски спортисти били суспендовани на две године).
Медији јављају да су Швајцарци овог пута „одбили сарадњу са Рускињом“ јер не желе да заступају руске држављане у светлу одлуке швајцарског Федералног савета од 24. новембра да ниједан члан не сме више да пружа правну помоћ руским грађанима и компанијама због ситуације у Украјини.
Не зна се још како ће ова одлука утицати на даље планове Рускиње, али постоји могућност да ће Британац Грејем Артур, који није непознат у Русији, заступати њене интересе, према изворима упознатим са ситуацијом.
Артур Грејем се бави анти-допингом скоро 20 година, а радио је и за Савет Европе и УНЕСКО. Свој посао дефинише на следећи начин:
„Независтан сам адвокат са значајним искуством у спортским регулативама, анти-допингу, надзору и заштити података. Обучен за процесе у Енглеској и Велсу. Већину мог рада чини саветовање организација о анти-допингу, спортском надзору и спортско-политичким проблемима. Представљам клијенте на анти-допинг рочиштима пред КАС-ом. Такође, тесно сарађујем са спортским организацијама“, истиче Грејем.
У свет анти-допинга ушао је почетком 2000, пре тога је осам година био адвокат, најпре у америчкој фирми, радио је чак и у Микрософту.
Касније је радио као анти-допинг консултант у Међународном параолимпијском комитету, Савету Европе, УНЕСКУ (где још ради), док је у Британији суспендован 2015. због скандала са доктором Марком Бонаром који је, наводно, снабдевао забрањеним супстанцама више од 150 спортиста, међу којима су и звезде Премијер лиге.
Грејем је 2019. бранио руске спортисте током спора са Светском анти-допинг агенцијом.