Брнабић је за ТВ Пинк рекла да је председник Интерпола генерал мајор Ахмед Насер Ал Раиси рекао да ће се за његовог мандата трудити да не политизује ту организацију, што значи, како је додала, "да немамо на дневном реду чланство такозваног Косова у Интерполу".
Додала је да Србија улаже све напоре да тзв. Косово не постане члан међународних организација, али је нагласила да су две кључне Интерпол и Унеско.
"Већ јуче сам му упутила званично писмо и позив да дође и посети Србију да разговарамо даље о продубљивању сарадње, посебно у области сајбер криминала и сајбер безбедности и свих оних претњи које имамо и против којих се успешно боримо и у шта ћемо ми уложити још више новца у будућности", рекла је Бнабић.
О посети америчког званичника: Немам очекивања, осим да се формира ЗСО
Брнабићева је рекала да, пред посету саветника у Стејт департменту Дерека Шолеа Београду, нема ни добра ни лоша очекивања, већ само да САД испуне обећање о формирању Заједнице српских општина на КиМ.
„Немам никаква очекивања, ни добра ни лоша. Једино што је важно и што је на столу је обећање САД да ће се кренути са формирањем ЗСО и то би било добро, то би била имплементације Бриселског споразума“, рекла је премијерка за ТВ Пинк.
Она је нагласила како се не дешавају случајно бројни медијски написи и приче о председнику Александру Вучићу и његовом сину Данилу у овом тренутку.
„Ти брутални напади на Александра Вучића преко његове породице и Данила се дешавају зато што су део кампање притисака на председника Вучића пред све предстојеће значајне посете и тешке разговоре и у томе не учествују само медији у Србији, не го и у региону, а пре свега у Хрватској“, изјавила је Брнабићева.
Додала је како донекле разуме зашто та кампања иде из Хрватске, јер је у време власти Александра Вучића почело да се говори о злочинима почињеним у НДХ.
Виши саветник Стејт департмента Дерек Шоле почиње тродневну посету Западном Балкану, где ће прво посетити Скопље, а потом Приштину и Београд.
Шоле ће у Приштини и Београду разговарати са званичницима о енергетици, регионалној економској сарадњи и „унапређењу евроатлантских интеграција кроз дијалог уз подршку ЕУ за постизање свеобухватног споразума о нормализацији односа између Косова и Србије, усредсређених на међусобно признавање“, наведено је из Стејт департмента.