„Извучени су значајни остаци са места пада, укључујући све идентификоване делове приоритетних сензора и електронике, као и велике делове структуре“, наводи се у саопштењу Северне команде.
Кинески балон, за који Пекинг негира да је имао шпијунску намену и тврди да се радио метеоролошко-научном балону, летео је недељу дана изнад САД и Канаде, све док није оборен изнад источне обале САД.
После обарања тог балона, америчка војска је наводно појачала надзор ваздушног простора, па су се догодила три обарања непознатих летелица у последње време.
Америчка војска и администрација признале су да много тога о најновијим обореним објектима без људске посаде остаје непознато, укључујући како лете, чије су и која им је намена.
Америчка војска наводи да је обарање та три објекта било теже него рушење кинеског балона, јер су мањи и нису имали већи радарски отисак. Тако је у последњем обарању, амерички авион Ф-16 морао да испали две ракете како би срушио непознату летелицу, преноси Ројтерс.
Амерички министар одбране Лојд Остин казао је како америчка војска још није пронашла остатке три последња срушена објекта, од којих је један пао близу обале Аљаске, један изнад Јукона у Канади, а један изнад језера Хјурон.
Колико кошта свет још једна америчка лаж - погледајете у емисији "Свет са Спутњиком".