Наиме, Русија је затражила да се Морозова обрати на седници коју су сазвале западне земље. Стална представница САД у УН Линда Томас-Гринфилд позвала је да се одржи процедурално гласање у Савету безбедности како би се одлучило да ли ће Морозовој дати реч.
Током процедуралног гласања само четири земље су гласале за обраћање Морозове, укључујући Русију, Кину и Бразил. Против је било осам земаља, укључујући Сједињене Америчке Државе и Велику Британију. Три земље су биле уздржане. Да би се Морозова обратила било је потребно девет гласова „за“.
Лицемерје и двоструки стандарди
Стални представник Русије при УН Василиј Небензја изјавио је да је одлука Савета безбедности да не дозволи Морозовој да се обрати – лицемерна.
„Жалимо што је данас један број делегација иступио против говорника кога смо ми предложили. Када представницима Донбаса под измишљеним изговорима ускраћују право да се обрате пред Саветом безбедности – то је манифестација недопустивог лицемерја и двоструких стандарда. То само потврђује чињеницу да становнике Донбаса не сматрате људима и да вас није брига за њихове патње“, рекао је Небензја.