У шетњи је учествовало неколико хиљада људи који су прошли од Бранденбуршке капије до споменика.
На путу ка споменику су се распоредили полицајци са обе стране улице и испред колоне. Марш су неколико пута заустављали и мегафоном упозоравали да ће одговарати за ношење забрањених руских застава и симбола. Људи који су носили симболе Победе су морали да их крију испод одеће или да их стављају у ранчеве и торбе.
Учесници шетње су чекали око сат времена како би положили цвеће на споменик, јер су пропуштали само мале групе.
Ове године учесницима „Бесмртног пука“ нису дозволили да минутом ћутања одају пошту на самом тргу испред споменика. Такве мере су први пут спроведене у историји организовања акције у Берлину.
Раније је немачка полиција дозволила шетњу „Бесмртног пука“ 9. маја и обећала да ће спровести учеснике од Бранденбуршке капије до споменика. Дозволили су учесницима да са собом носе фотографије рођака и цвеће, али су забранили симболе V и Z, ношење Георгијевске ленте, застава и знамења, као и све врсте војних униформи и војних маршева.
„Бесмртни пук“ је манифестација посвећена сећању на учеснике и жртве Другог светског рата, која се одржава у Русији и бројним земљама. Први пут је одржана 9. маја 2012. године у Томску на иницијативу локалних новинара, а 2013. године постала је сверуска.