Он је подсетио на терористичке акте који су се догодили у ПМР прошлог пролећа и лета, као и серију нових опасних инцидената које су специјалне службе спречиле у фебруару-марту ове године.
Према његовим речима, тренутно нема знакова припреме директног напада на Придњестовље, али ризик од нових провокација није искључен.
Красносељски је истакао да је због тога, у мају потписан указ о продужењу жутог нивоа терористичке опасности на два месеца, до 18. јула.
Лидер ПМР је такође истакао да „у овом моменту ипак постоји консензус поводом тога да су оружана ескалација на Дњестру и одмрзавање сукоба катастрофалан сценарио који треба избећи“.
Он је такође изразио наду да ће Организација за европску безбедност и сарадњу (ОЕБС) уложити напоре за враћање Кишињева за преговарачки сто и обавезати га на испуњење преузетих обавеза.
Придњестровље, у коме су 60 одсто становника Руси и Украјинци, тражило је отцепљење од Молдавије и пре распада СССР-а страхујући да ће се на таласу национализма Молдавија придружити Румунији. Године 1992, након неуспелог покушаја молдавских власти да силом реше проблем, Придњестровље је практично постало територија коју не контролише Кишињев.