Дел Утри је био осуђен на седам година затвора јер је био повезан са мафијом. Део казне је одслужио иза решетака, а затим је због здравственог стања пребачен у кућни притвор и превремено ослобођен 2019. године. У другом процесу, у коме је држава сарађивала са мафијом, бивши сенатор није био оптужен. Ипак, он је човек који је Берлусконија повезао са мафијом. Покушали су и бившег премијера да оптуже за везу са мафијом, међутим, ниједна оптужба никада није доказана.
Контролни пакет породичног холдинга „Фининвест“, који контролише медијска компанија „Медиасет“ и издавачка кућа „Мондадори“, припали су Берлусконијевој деци из првог брака Марини, која је председник холдинга, и Пјерсилвију, који је директор компаније „Медиасет“. Њихов удео је достигао 53 одсто. Деци из другог брака: Елеонори, Барбари и Луиђију припали су једнаки удели у компанији.
„Хвала, са великом љубављу, ваш тата“, написано је у тестаменту који је објављен у незваничној форми.
Марти Фашин, која је више од 50 година била млађа од Берлусконија, и Дел Утрију је написао: „За љубав коју сам осећао према њима и за љубав коју су ми давали“.
Како агенција наводи, тестамент је потписан 19. јануара 2022. године.
Берлускони је био један од најбогатијих људи у Италији. Његово богатство се порцењује на суму 3,6-6 милијарди евра, укључујући многобројне куће и виле у Италији и у иностранству. Осим тога, био је власник и многобројних уметничких дела.
Остаје питање ко ће наследити партију Берлусконија „Напред, Италија!“, која је сада део владајуће већине у земљи и формирана је у великој мери захваљујући Берлусконијевим напорима.
Следеће недеље је планиран конгрес партије на коме ће, највероватније, за привременог председника бити именован потпредседник Владе и министар спољних послова Антонио Тајани, најближи сарадник бившег премијера. Следеће године треба да се одржи и општи конгрес партије.