„Тужна истина је да тренутно не постоје велике ‘друштвене мреже’. Можда ћемо пропасти, као што су многи предвиђали, али даћемо све од себе да буде бар једна“, написао је Маск.
Током викенда, грешка на платформи изазвала је уклањање слика и линкова на постове направљене пре децембра 2014.
Неколико корисника је приметило грешку, а међу онима који су на то указивали је и технолог Том Коутс, који је проблем назвао „Масковим епским вандализмом“, преноси „Гардијан“.
Чувени селфи Елен Деџенерис са церемоније доделе Оскара 2014. такође је уклоњен, али је касније обновљен. Фотографија је постала најдељенија фотографија платформе икада, са више од два милиона дељења на платформи.
Вирални твит бившег америчког председника Барака Обаме након његове победе на изборима 2012. остао је непромењен.
Неки корисници су спекулисали да је грешка узрокована настојањем да се уштеде трошкови складиштења података, док су други то приписали променама направљеним на платформи 2016. године када је додато „побољшано обогаћивање УРЛ-ова“, дизајнирано да прикаже прегледе повезаних веб локација изван ограничења компаније од 140 знакова.
Раније ове године, корисници друштвене мреже су приметили да више не могу да објављују или шаљу поруке једни другима, а добили су и обавештење о „прекорачењу дневног лимита за слање твитова“.
Директне поруке такође нису радиле, због чега је компанија упутила извињење. Претходне грешке су довеле и до тога да корисници нису могли да се пријаве или погледају сопствене постове.
Како подсећа британски лист, Твитер је укинуо хиљаде радних места од Масковог преузимања те платформе.
Упркос напорима извршног директора Тесле да смањи трошкове платформе, он је прошлог месеца пријавио пад прихода од оглашавања од 50 одсто, као и велико задужење и годишње исплате камата у износу 1,5 милијарди долара као резултат дуга који је прихватио у оквиру споразума о преузимању Твитера.
Према наводима „Волстрит џурнала“, Твитер се такође суочава са тужбама за више од 14 милиона долара због неплаћених рачуна, откако је Маск преузео.