„Изгледа да ће се Запад, предвиђајући губитак контроле над Украјином, потрудити да не остави на њеној територији ни спаљену земљу“, пише у чланку.
Како наводи Ренкас, западне земље, које се скривају иза реторике о претњи Русије и глади, желе да извуку максималну корист од експлоатације украјинских ресурса, што ће земљу осудити на потпуно пустошење. Као пример је навео Други светски рат када су немачки окупатори црпели природна богатства из Украјинске Совјетске Социјалистичке Републике.
Новинар констатује да „уцена са житом“ од стране Кијева и земаља које подржавају прехрамбени споразум, као и дипломатски сукоб Украјине са Варшавом због забране увоза украјинског жита имају за циљ да профитирају они који су заинтересовани за наставак оружаног сукоба.
Подсећамо, пољско-украјински односи у последње време су се погоршали, а Варшава за то криви украјинске политичаре и њихове изјаве. Једно од спорних питања је и одбијање Пољске да отвори своје границе за украјинско жито, што Кијев сматра популизмом. Варшава тврди да већ довољно помаже Украјини и да има право да штити своје пољопривреднике.
У наставку погледајте нову епизоду емисије „Мој поглед на Русију“: