„Мислим да је то позив за буђење америчком народу, да знате да је током Бајденове администрације наша војска постала изузетно слаба. Постали смо преоптерећени. Логистички, ми не бисмо могли да подржимо много других ствари које би се истовремено одвијале у свету“, рекао је Болдак.
Он је ситуацију описао као „веома озбиљан проблем за Америку и њен апарат за националну безбедност“, додајући да је „веома забринут због тога“.
„Ми [Вашингтон] не можемо да заваравамо Американце око овога. Морамо да почнемо да им говоримо истину, што већ дуго нисмо радили", рекао је генерал у пензији.
Раније овог месеца, председника америчког Представничког дома Кевина Макартија сменила је његова сопствена странка јер је склопио договор са председником Џоом Бајденом о наставку финансирања кијевског режима.
Ово је уследило након што је Представнички дом под контролом републиканаца представио нацрт закона о продужењу владиног финансирања за 45 дана, што је документ који не предвиђа даљу помоћ Украјини. Бајден је у исто време јасно ставио до знања да САД „неће окренути леђа Украјини“ што се тиче помоћи.
Америка и њени савезници повећали су своју војну помоћ Кијеву убрзо након што је Русија покренула своју специјалну војну операцију у Украјини.
Москва је више пута упозоравала да се земље НАТО-а „играју ватром“ испоручујући оружје кијевском режиму, што, према Кремљу, доприноси продужавању сукоба у Украјини. Руски министар спољних послова Сергеј Лавров је истакао да ће сваки товар са оружјем за режим Зеленског постати легитимна мета руских снага.