Ресник, Лештани и Винча су према последњим подацима у престоници највише загађени. Осетљиве групе грађана, када је ваздух загађен, не би требало дуго да се задржавају напољу, а важно је и да поштују препоруке Секретаријата за заштиту животне средине.
Андреј Шоштарић из Градског завода за јавно здравље, гостујући у Београдској хроници, објаснио је да предшколске и школске установе треба да се придржавају препорука Секретаријата за образовање које су већ више година на снази, као и да прате квалитет ваздуха на страници beoeko.com.
„Када је ваздух загађен или јако загађен треба да преусмере активности са спољашње на унутрашњу средину. Квалитет ваздуха треба проверавати у зимским условима, посебно када почне грејна сезона“, истиче Шоштарић.
Према његовим речима, временске прилике су такве да погодују задржавању загађујућих материја у нижим слојевима атмосфере, посебно због гужви у саобраћају и индивидуалних ложишта.
На пречишћиваче ваздуха које је Град обећао чекају 318 предшколских, 202 основне и 87 средњих школа. Надлежни кажу да је јавна набавка и даље у току.