Суђење је заказано за јануар, када ће почети саслушање чланова породице једне од убијених девојчица, који су поднели тужбу против породице починио масакра, школе у којој је масакр почињен и државе Србије.
Пуномоћник тужилаца-оштећене породице, адвокат Снежана Дуњић остала је при својим ранијим доказним предлозима и додала да предлаже да се утврди да ли родитељи малолетног К.К. имају овлашћења да га заступају.
Такође је предложила да се МУП-у упути захтев како би се видело да ли је отац В. К. имао дозволу за држање и ношење оружја, као и да ли је на дан масакра полицајац био дежуран у школи.
Дуњић је тражила да се од Министарства просвете прибави документација о ванредним инспекцијским проверама у школи пре догађаја, и истакла да је “сам овај догађај преседан, те и пресуда треба да буде преседан”.
Пуномоћница породице дечакаа који је починио масакр у школи Марина Ивеља оспорава да одлука суда треба да буде преседан и поновила да су чланови ове породице већ у кривичном поступку истакли имовинско правни захтев од 100.000 евра, као и у овом парничном поступку, као и да је судска пракса да родитељи добијају обештећење око 10.000 евра за дете, а браћа и сестре око 5.000 евра.
Ивеља је као доказ приложила и мејлове које је мајка дечака који је починио злочин у "Рибникару" М. К. упутила школи тражећи његов премештај у други разред, што је након неколико месеци и урађено.
Представник државног правобранилаштва је истакла да не постоји узрочно последична веза између поступања школе и критичног догађаја.
Суд ће одлучивати о тужби и тек по окончању парничног поступка ће донети одлуку да ли у потпуности или делимично прихвата тужбени захтев породица, или га евентуално одбија.
Тужба је поднета у парничном поступку због накнаде нематеријалне штете за претрпљене душевне болове услед смрти блиског лица, као и на име претрпљеног страха.
Овом тужбом је затражена и новчана рента односно будуће давање одређеног износа новца од дана пресуђења па док за то трају услови - и то на име будуће нематеријалне штете за претрпљене душевне болове услед смрти блиског лица.
Суд је раније одредио, у односу на оца дечака, привремене мере забране располагања и отуђења имовине у кривичном поступку који се води против њега, а према мајци у парничном поступку.
У парничном поступку против дечакове мајке Виши суд у Београду донео је решење о привременој мери у односу на имовину у њеном власништву, односно да је блокирана за продају и изнајмљивање.
Више јавно тужилаштво у Београду је 10. октобра подигло оптужницу против оца и мајке дечака, као и власника и инструктора стрељачког клуба у којем је, како се сумња, К.К. учио да пуца, док је малолетник кривично неодговоран јер у тренутку масакра није навршио 14 година.
Виши суд је мајци након подизања оптужнице одредио меру забране прилажења и комуницирања са малолетним К.К.