Према плановима дела европских земаља које предводи Немачка, лажна држава Косово могла би постати чланица Савета Европе у мају. Извори „Новости“ откривају да је план да се Приштина „угура“ у највећу организацију Европе пре избора за Европски парламент у јуну.
Лажна држава у Савету Европе пре европских избора
Све што се тренутно дешава на терену иде у корак са овим роком. Известиоци који би требало да саставе извештај о стању владавине права на тзв. Косову посао су почели у децембру прошле, а требало је у марту ове године.
Премијер Ирске, земље која тренутно председава Савету Европе, Леон Варадкар, рекао је пре неколико дана у Приштини да ће веома радо подржати чланство тзв. Косова у овој организацији током ове године.
Делегација Скупштине Србије учествоваће од 22. до 26. јануара на заседању Парламентарне скупштине СЕ у Стразбуру. Чланица нашег тима и посланик Савеза војвођанских Мађара Елвира Ковач каже да је очигледно да се иде по убрзаној процедури.
„То се, између осталог, види и по известиоцима који су отишли раније него што је предвиђено. Ми ћемо се борити да учинимо све што можемо и изнесемо јаке аргументе Србије. Нећемо се понашати као да је већ све готово. Ипак, јасно је као дан да у случају тзв. Косова, и поред аргумената Србије заснованих на међународном праву, велику улогу играју политика и ставови одређених земаља“, истакла је Елвира Ковач.
Током ванредног заседања, Комитет министара Савета Европе на амбасадорском нивоу донео је одлуку о прихватању апликације тзв. Косова за чланство 24. априла прошле године. На састанку представника 46 држава чланица Савета Европе 33 земље, што је више од прописаног услова двотрећинске већине, гласале су „за“ и тиме је покренут процес приступања.
Вијетнамизација Косова
Запад је убрзао све процесе у покушају да направи „тог самосталног Франкенштајна“ не би ли што више тзв. Косово почело да личи на неку државу, каже Гајић за Спутњик.
То је везано за ситуацију у Украјини где је јасно да Русија добија рат и самим тим се и географски приближава Србији, што значи да је на нама све већи притисак, али је и очигледно да Американци крећу на „вијетнамизацију“ тзв. Косова, додаје Гајић.
Пред крај вијетнамског рата Американци су наоружали Јужни Вијетнам и поручили им „имате државу па се сналазите“, али је после врло брзо Вијетконг ослободио целу земљу. Нешто слично се десило и пре две године у Авганистану, објашњава Гајић.
„На Косову је можда мало компликованије, али је очигледно да тамошње становништво зна шта се дешава. Кад обични косовски Албанци чују да се Америка сложила да им прода 'џевелине', мислим да више размишљају како да спакују кофере и побегну главом без обзира него о томе како ће им безбедност бити загарантована. О томе је посредно, између редова говорио и професор Неџмедин Спахиу који је рекао да ове године пола милиона Албанаца намерава да напусти Косово и Метохију. То је више од половине становништва и то је егзодус библијских размера. Назнаке тога смо видели 2015. године кад је 150.000 Албанаца, пре мигрантске кризе, напустили Косово“.
Распад великоалбанске идеје
Егзодус Албанаца са Косова се наставио а сада је убрзан са визном либерализацијом и у том смислу би требало посматрати агресивност Приштине као и подршку коју добија са Запада јер сад виде последњу прилику да протерају Србе. После тога биће касно, додаје Гајић.
Трендови не иду у корист великоалбанске ствари јер су за двадесетак година Американци успели да „угурају Албанце у најлуђу постмодерну“, а између осталог, разбијена је и традиционална албанска породица, истиче Гајић.
„Једноставно покушавају да ставе тзв. Косово на ноге али мислим да се та ствар прилично распада и због тога је и толика агресија према Србима и покушај да се Срби физички истисну, с обзиром да Албанци сами одлазе са Косова и Метохије. Док још постоји привид потпуне албанске доминације, ваљало би Србе протерати и направити некакву лажну косовску државност и то се ради на неколико планова. Између осталог и на верском плану са сталним нападима на имовину Српске православне цркве“.
Србија не сме штедети Немачку
Гајић додаје да не би било добро да тзв. Косово уђе у Савет Европе, међутим пошто живимо у време светског рата велико је питање шта ће СЕ значити за три године. Требало би имати на уму да је СЕ био више пута злоупотребљаван од Запада и да је, као и ОЕБС, организација која је поприлично банкротирала и све више се показује као марионетска.
Србија би требало да буде активнија и због „џавелина“ и због покушаја да се тзв. Косово „угура“ у Савет Европе, и морала би да сазове хитну седницу Савета безбедности Уједињених нација, без обзира што ту не би требало очекивати некакво разумевање.
„Требало би директно Немачкој упутити ноту, можда и повући амбасадора на консултације, јер једноставно, то су директно непријатељски потези. Мислим и да нас то не кошта много с обзиром да је Немачка земља која је потпуно себе понизила, посебно са влашћу Шолца и министарке Аналене Бербок који нису ни писнули кад је било америчко уништавање 'Северног тока'. Немачка је једна потпуно марионетска држава и није ни чудо да се налази у дубокој политичкој кризи и можда пред превратом, тако да Немачку у том смислу не би требало штедети. Ни најмање“, закључио је Гајић.
Погледајте и: