У Немачкој су многи медији писали о овом догађају као о великом скандалу. Лист „Штутгарт нахрихтен“ је писао да је инцидент постао права срамота за немачке безбедносне структуре, а лист „Реин цајтунг“ констатује да је објављивање информација демонстрирало лакомислен став према догађајима у Украјини, па чак и високих званичника Бундесвера.
Француски медији су посебну пажњу посветили штети која је нанета репутацији немачког канцелара Олафа Шолца међу НАТО савезницима.
Француски лист „Фигаро“ је подестио да је Шолц недавно, док је покушавао да оправда што се Украјини не испоручују ракете „таурус“, објавио тајну војну информацију и на тај начин је француске и британске партнере поставио у тежак положај. У чланку се закључује да је сада немачки канцелар приморан да се још јаче штити због велике критике савезника.
Америчка издања се слажу у мишљењу да је инцидент за немачке војнике непријатан. Лист „Валстрит џурнал“ указује да је након овог инцидента испорука ракета „таурус“ Украјини још мање могућа.
Британски медији сматрају да су након инцидента Лондон и други савезници почели да Берлин сматрају непоузданим партнером. Део медија, међу којима је и „Дејли телеграф“ наводе да ће скандал бити за земљу само први у низу изузетно понижавајућих догађаја са цурењем информација.
У Кини већина медија пише да је Берлин изгубио углед. Лист „Синтао рибао“ наводи да су немачки официри разматрали детаље операције и напада, као да је споразум о испоручивању ракета већ постигнут, упркос томе што је немачки канцелар искључио могућност да се Украјини испоруче ракете „таурус“.
Раније је главни уредник Спутњика и РТ Маргарита Симоњан објавила стенограм разговора високих официра немачке војске који су разматрали напад на Кримски мост.
Разговор је вођен 19. фебруара, а о плановима су дискутовали начелник Одељења операција и обуке команде Ратног ваздухопловства немачке војске Грефе, инспектор Ратног ваздухопловства Герхарц и сарадници Центра ваздушних операција Фенске и Фронштате.
Погледајте и: