Лист наводи да је таква концепција актуелна и омогућава да се заобиђу основна технолошка ограничења својеврсна ФПВ дроновима.
Издање пише да нови руски дрон може да полети и слети вертикално, што му омогућава да полеће и слеће, практично, где год је могуће. Чињеница, да „пчела“ може да одлети до ивице свог борбеног радијуса и ослободи ФПВ дронове је значајан скок у њеним могућностима. Међутим, сама могућност испоруке дроном не би имала велики значај да матична платформа не делује и као репетитор.
„Ваздушне репетиторе већ користе обе стране у ограниченим количинама за комуникацију дроновима који немају могућности да имају везе ван видног поља. Комбиновањем ове функције са системом за испоруку се добија оптимално решење јер се дрон за лансирање може поставити ближе месту где се ФПВ дронови користе против циљева. То ће им омогућити да буду на вези чак и у условима сложеног рељефа или велике густине насељенности у граду. Осим тога, то ће омогућити да се спроводе ФПВ напади у дубину непријатељске одбране где их не очекују“, пише лист.
У чланку се закључује да је нова концепција везе дронова веома добра и да ће се и у будућности, највероватније, појавити сличне варијанте дронова-носача. За сада је само познато да дрон „пчела“ има мотор са унутрашњим сагоревањем, али нису познате друге карактеристике.