Поставка садржи 96 дела уметника из Немачке, Француске, Велике Британије, Русије, Италије, Бугарске, Холандије и Белгије, који су стварали у оквиру уметничких праваца од романтизма до класичне авангарде, од четврте деценије 19. до пете деценије 20. века.
Реч је о делима Адолфа Манцела, Пјера Бонара, Едгара Дега, Пјера Огиста Реноара, Пабла Пикаса, Ел Лисицког, Мохољ-Нађа, Николаја Рериха, Огиста Родена, Жана Коктоа, Амедеа Модиљанија и других мање познатих уметника.
Идеја изложбе је, како је истакла директорка Народног музеја Бојана Борић Брешковић, да се прикаже начин на који су тело и простор, две велике и константне теме европске визуелне уметности, биле тумачене у временима у којима се битно мењао однос према човеку и околини.
Посебна пажња је, како је саопштено из Народног музеја, посвећена медију цртежа, који обухвата разне технике и формате, од малих, успутних белешки, до завршених, аутономних дела великог формата.
Цртежи на овој изложби сведоче о отворености и постојаном усмерењу Народног музеја да сакупља и чува дела страних уметника. Захваљујући, поред осталог и тој чињеници, Народни музеј Србије данас има водеће место међу музејима у овом делу Европе.
Ауторка изложбе је кустос Народног музеја Драгана Ковачић.