У изјави се наводи да се планира изградња билатералне економске сарадње између Русије и Индије, укључујући и у девет приоритетних области:
1. Посвећеност елиминисању нецаринских трговинских препрека везаних за билатералну трговину. Договорено је да се до 2030. године руско-индијски трговински промет повећа до обима од 100 милијарди долара;
2. Развој система билатералних трансакција између земаља коришћењем националних валута;
3. Повећање робног промета са Индијом кроз покретање нових рута међународног саобраћајног коридора „Север-Југ“, Северног морског пута и поморске линије Владивосток-Ченај.
4. Повећање билатералне трговине пољопривредним производима, храном и ђубривима. Одржавање интензивног дијалога у циљу уклањања ветеринарских, санитарних и фитосанитарних ограничења и забрана.
5. Развој сарадње у кључним областима енергетике, укључујући нуклеарну, прераду нафте и петрохемију, проширење сарадње и партнерства у области енергетске инфраструктуре, технологија и опреме. Обезбеђивање билатералне и међународне енергетске безбедности, укључујући и узимање у обзир перспектива глобалне енергетске транзиције.
6. Јачање сарадње у области развоја инфраструктуре, саобраћајног инжењеринга, аутомобилске индустрије и бродоградње, свемира и других индустријских сектора. Обезбеђивање уласка руских и индијских компанија на међусобна тржишта, укључујући и стварање подружница и индустријских кластера.
7. Подстицање привлачења инвестиција и спровођење заједничких пројеката у различитим областима економске сарадње, укључујући дигиталну економију, науку и истраживање, образовне размене и праксе за запослене у високотехнолошким компанијама.
8. Успостављање системске сарадње у развоју и испоруци лекова и напредне медицинске опреме. Јачање координације у области медицинске и биолошке безбедности.
9. Развој сарадње у хуманитарној области, доследно ширење сарадње у области образовања, науке и технике, културе, туризма, спорта, здравства и другим областима.
Погледајте и: