Претпоставља се да је број страдалих и већи, преносе британски медији и додају да брана Арбат има капацитет од 25 милиона кубних метара и да је главни је извор воде за пиће за приобални град Порт Судан, где је седиште војне владе.
Због обилних киша десетина хиљада људи је напустило своје домове, а пуцање бране је, наводи се, само један од инцидената.
Спасиоци из ваздуха покушавају да спасу људе који су остали заробљени након што су потражили уточиште у планинама, извештавају локални листови.
Директор Управе за воде државе Црвеног мора, Омар Иса Тахир, рекао је за локални новински сајт да је поплава "избрисала читаво подручје".
Војска је у објави на друштвеним мрежама позвала све "савезне и државне агенције да искористе све могућности да помогну грађанима у овим регионима и пруже им подршку и помоћ".
Медији додају и да је Судан опустошен ратом од прошлог априла када су избиле борбе између групе Снаге за брзу подршку (РСФ) и суданске војске.
Брана Арбат је изграђена 2003. године за прикупљање кишнице за употребу током сушне сезоне, међутим годинама није одржавана.
Милиони људи су протерани из својих домова, више држава је прогласило глад, а екстремни временски услови само погоршавају несташицу хране.
Погледајте и: