О Украјини
Русија ће увек штитити интересе људи у Украјини који се боре за руски језик и традицију.
Русија никада није одбијала преговоре о Украјини, али не на основу измишљених захтева, него на основу параметара договорених у Истанбулу.
Украјини су одговарали споразуми из Истанбула, али је одустала од тог пројекта само због Запада.
Москва разуме с ким има посла и зато ће приликом разговора са Кијевом и Западом тражити формате и гаранције који ће функционисати.
Елите у Кијеву не размишљају о свом народу, њихове породице живе у иностранству, а и они могу да седну у авион и нестану.
Мобилизација у Украјини у потпуности ће опустошити земљу – доћи ће до студената и омладине.
На челу Украјине су ванземаљци или странци који једноставно не размишљају о својој земљи.
О Курској области
Света дужност Оружаних снага Русије је да ураде све да избаце противника са наше територије и заштите наше грађане.
Циљ противника је био да нас унервози, узбуни, да нас натера да пребацимо снаге и обуставимо офанзиву у Донбасу. Противнику ништа није успело.
Пребацивањем снага на курски правац противник је ослабио своје положаје, а ми смо убрзали офанзиву. Одавно нисмо тако брзо напредовали, територије се мере у квадратним километрима.
Противник трпи огромне губитке у људству и техници. То може довести до губитка борбене способности Оружаних снага Украјине, чему и тежимо.
Страшно је и помислити шта би било са тим делом Европе ако почнемо да одговарамо истом мером на нападе украјинске војске на Курску нуклеарну електрану.
О економији и Далеком истоку
Земље Глобалног југа чине више од половине глобалног БДП-а, земље БРИКС-а трећину.
Русија не води „политику дедоларизације“ – није она одбила да плаћа у доларима, већ су њу одбили.
Запад већ схвата да је погрешио јер је својим глупим поступцима терао земље да одустају од долара.
Русија користи националне валуте у 65 одсто обрачуна са партнерима из БРИКС.
Руска економија је већ четврта у свету, а јаз између Кине и Сједињених Америчких Држава, које су на првом и другом месту, се повећава.
Развој Далеког истока је приоритет Русије за цео 21. век. Главне пословне везе, трговинске маршруте и читав вектор развоја се све више преусмеравају на Исток и Глобални југ.
Далеки исток је најважнији фактор јачања положаја Русије у свету и наша водиља у новој глобалној економској реалности. Од тога како ће се развијати Далеки исток у великој мери зависи даљи развој Русије.
О односима Русије са светом:
Фаворит Москве на председничким изборима у САД је био Бајден, а сада подржавамо Камалу Харис – њен смех је заразан.
Светска економија неће издржати без руских енергената. Одбијање Берлина да користи неоштећени крак гасовода „Северни ток“ је нека врста шизофреније.
Поступци Париза против Павла Дурова нису баш јасни и селективни су – ако су тако поступили са њим, онда и друге треба затворити.
Русија је захвална престолонаследнику Саудијске Арабије на помоћи у размени затвореника са САД.