Звезда поражена пред пут у Москву

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Олимпијакоса резултатом 87:83 у пријатељској утакмици у Пиреју.
Sputnik
Затворена пријатељска утакмица била је као права такмичарска јер су кошаркаши оба тима били изузетно мотивисани.
Највише се истакао Коди Милер Мекинтајер који је постигао 18 поена, а само један мање имао је Јаго дос Сантос. Вредан похвала је и Џоел Боломбој који је постигао 11 скокова и 14 поена.
После прве четвртине резултат је био 23:23, а онда су у другој деоници ритам појачали београдски црвено-бели који су на полувремену имали предност 38:35. Била је боља Звезда и после треће деонице, али онда је уследио преокрет.
У последњих десет минута Олимпијакос је био бољи, а до победе их је водио Рајт са 25 поена и 10 скокова, док је одличан био и Везенков са 24 поена.
Наредни меч Звезда игра против екипе ЦСКА у Москви у оквиру ВТБ Суперкупа.