ДРУШТВО

Пратите Спутњик и на Вајберу: Све јача безбедност и на тој платформи

Упркос томе што у Србији и даље постоји дилема око тога да ли се каже „Вајбер“ или „Вибер“, нема сумње да се ова апликација врло радо користи за комуникацију, размену порука и информација, пре свега јер је бесплатна и безбедна. „Ракутен Вајбер“ сада представља и нова безбедносна решења за компаније.
Sputnik
Вајбер је, без дилеме, једна од најпоузданијих и начешће преузетих апликација на свету са низом услуга које покривају све аспекте свакодневних људских потреба – од разговора, преко текстуалних порука до приступа вестима и веб-сајтовима.
Тако и портал Спутњик Србија на Вајберу има више од 5.000 пратилаца, до којих свакодневно путем ове апликације стижу најновије и најзанимљивије вести из земље и света.
Из компаније „Ракутен Вајбер“ кажу да креирају смислене везе, безбедно спајају људе и нуде нова решења у погледу додатне заштите комуникацијe која се одвија путем ове платформе. Тако ће и компаније, како се наводи, од сада бити у могућности да брзо провере аутентичност корисника како би се додатно обезбедило међусобно поверење и умањила могућност превара.
Верификационе поруке пружају безбедан и лак начин за проверу аутентичности клијената путем једнократних лозинки (ОТП – One time passwords), а уз унапред припремљене матрице прилагођене повећању конверзија, компаније ће моћи да шаљу шифроване ОТП-ове по нижим ценама од СМС-а и са унапред одређеним периодом испоруке.
Како се наводи, када корисници приме Вајберову верификациону поруку, моћи ће брзо да ископирају ПИН-код коришћењем дугмета „копирај” у преписци и кроз „пуш – нотификацију”, без улажења у Вајбер, омогуће брз и једноставан процес провере аутентичности.
Додатно обезбеђене поруке (SecurePlus messages) пружају још виши ниво безбедности тиме што проверавају примаочев број са циљем утврђивања да ли је претходно можда био издвојен из разлога потенцијалних преварантских активности. Приватне и осетљиве информације попут података о трансакцијама и извода из банке бивају испоручене тек када „Ракутeн Вајбер“ буде верификовао поверљивост примаоца у стварном времену.
Нова безбедносна решења доступна су компанијама широм света по израженом захтеву, саопштили су из ове компаније.
Читајте Спутњик и на Вајберу!
ДРУШТВО
Више од 80 одсто грађана Србије има налог на друштвеним мрежама
Коментар