Новак Ђоковић - Sputnik Србија

Маестрални Ђоковић у осмини финала Ролан Гароса!

Новак Ђоковић пласирао се у осмину финала Ролан Гароса победом у три сета против Ричардаса Беранкиса – 6:1, 6:4, 6:1.
Први тенисер света одиграо је веома добар меч и за пласман међу осам најбољих играча у Паризу играће против талентованог Италијана Лоренца Мусетија.
Ђоковић је фуриозно отворио меч и после само осамнаест минута игре водио је 5:0. Беранкис није знао где се налази, Новак је то искористио и за мање од пола сата игре повео је 1-0 (6:1).
Очекивао се одговор Литванца, да пружи нешто јачи отпор српском тенисеру, и то се догодило у другом периоду игре.
Играо је боље Беранкис, јер горе није могао у односу на први сет, али то је било довољно за четири гема, 6:4 (2-0).
Ђоковић је имао један од оних мечева где је играо онолико колико му је потребно. Тачно је знао када да дода гас, када да спусти и радује форма у којој се налази.
У трећем сету на терену видели смо исти сценарио као у првом периоду игре. Новак је доминирао, два пута је одузео сервис противнику и на крају је резултатом – 6:1, 6:4, 6:1 – победио Беранкиса.
Ток меча могли сте да пратите у текстуалном преносу уз Спутњик спорт:
14:15 05.06.2021
16:43 05.06.2021
Најбољи тенисер света Новак Ђоковић - Sputnik Србија, 1920
Ни Федерер, ни Надал – већ Новак Ђоковић!
15:50 05.06.2021
15:48 05.06.2021
15:42 05.06.2021

Рутински меч за првог рекета света. У наредном колу чега га Лоренцо Мусети.

15:37 05.06.2021

Ђоковић је претио и у овом гему, али је Литванац некако успео да га освоји и само ублажи пораз који је неизбежан.

15:30 05.06.2021

Дупли брејк српског тенисера у трећем сету!

Јако смо близу нове победе Ђоковића у Паризу.

15:23 05.06.2021

Само један изгубљен поен и Новак сигурном игром хита ка победи.

15:21 05.06.2021

Поново брејк!

Одмах на старту Ђоковић долази до предности и утисак је да ће меч бити готов за 20-ак минута.

15:17 05.06.2021

Беранкис је пружио нешто јачи отпор, али опет то није било довољно да запрети Ђоковићу.

Први сет трајао је 27, а други 34 минута.

15:12 05.06.2021

Доминација.

15:10 05.06.2021

Рутински гем за најбољег тенисера света.

15:05 05.06.2021

Био је добар ритерн Беранкиса, али је Ђоковић одиграо још бољи наредни ударац.

Сјајном бекхенд дијагоналом дошао је до потврде.

15:01 05.06.2021

Призвали смо брејк!

Новак је одиграо веома добар гем, а на крају је до брејка дошао тако што је Беранкис погрешио.

14:57 05.06.2021

Један поен изгубио је Ђоковић у овом гему.

Рутинска игра првог рекета света, који ће у наредним гемовима покушати да одузме сервис противнику.

14:54 05.06.2021

Подигао је ниво игре и добија два гема заредом на свој сервис.

14:51 05.06.2021

Најјачи отпор до сада пружио је Беранкис на Ђоковићев сервис. Видели смо неколико добрих поена, а гем на крају припада српском играчу.

Литванац је подигао ниво игре.

14:47 05.06.2021

Срећа за Литванца пошто је Новак на 30:30 имао зицер. Погрешио је, Беранкис је добио гем лопту и искористио ју је.

14:42 05.06.2021

Беранкис је освојио само четири поена на Новаков сервис. Са друге стране, Ђоковић је искористио две брејк лопте које је имао и резултатом 6:1 повео је 1-0.

14:39 05.06.2021

Продужио је Беранкис први сет, међутим, већ у наредном Ђоковић сервира за вођство од 1-0.

14:34 05.06.2021

Фуриозна игра Новака. Не допушта много прилика противнику, што се и види на семафору.

14:31 05.06.2021

Нови брејк српског тенисера.

Сјајном бекхенд паралелом завршио је гем и направио још један брејк. Бриљантна игра првог тенисера света.

14:26 05.06.2021

Сјајан старт првог рекета света. Ударци су му оштри, прецизни и после само неколико минута игре има три гема предности.

14:22 05.06.2021

Дроп-шот, бекхенд паралела, неколико грешака противника и резултат је видљив на семафору. Брејк Новака на старту, те одлично креће меч.

14:17 05.06.2021

Добар гем за српског тенисера.

Узео је Беранкис два поена, имао је шансу и за трећи, али је погрешио и српски тенисер добија уводни гем.

13:52 05.06.2021

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић игра други меч на терену „Филип Шатрије“, пре њега и Беранкиса на програму је био дуел Барборе Крејчик и Елине Свитолине.

Украјинка је била фаворит, али је изгубила у два сета од Чехиње - 6:3, 6:2. Почетак сусрета шеснаестине финала између Ђоковића и Беранкиса очекује се око 14 часова и 10 минута.

13:48 05.06.2021