Амбасадор је изразио искрену наду да ће украјинска криза бити разрешена „искључиво мирним путем“.
Ми подржавамо тачку гледишта господина Лаврова, коју је он изразио недавно на конференцији за штампу – Украјинци треба сами да одлуче, дајте им могућност да решавају кризу без спољног мешања трећих земаља. Говорили смо о томе од самог почетка. Став Аргентине о читавој ситуацији око Украјине остао је непромењен од самог почетка. Ми смо врло јасно изразили своју тачку гледишта и настављамо да говоримо о томе да треба избегавати двоструке стандарде у међународним пословима, као на пример референдум на Криму – изјавио је Тетаманти.
На Криму је 16. марта одржан референдум о статусу аутономије. Према званичним подацима, више од 96% бирача изјаснило се за улазак Крима у састав Русије. Председник РФ Владимир Путин изјавио је да одржавање референдума одговара нормама међународног права и Повељи УН.
Према речима Тетамантија, нико не треба да „мења своје ставове и мишљења само зато што им је то згодно“.
Раније је председник Аргентине Кристина Киршнер већ изражавала своју подршку става РФ у украјинској кризи и оптужила САД и Велику Британију, које не признају придруживање Крима Русији, за примену двоструких стандарда.
1982. године између Аргентине и Велике Британије је избио рат за спорна острва, који је трајао 74 дана и завршен победом британске круне. 2012. године, уочи 30-годишњице конфликта, односи између Лондона и Буенос-Ајреса због Фолкландских или Малвинских острва, како из називају у Аргентини, заоштрен је поново. 2013. године на Фолкландима је одржан референдум о политичком статусу, већина се изјаснила да оство сачува статус британске територије.