Одлуку о победнику у једнаком односу гласова донели су и жири и публика, која је гласала путем СМС порука.
Представница Србије на Евросонгу Бојана Стаменов пева од седме године. Завршила је три одсека у средњој музичкој школи – за гитару, лауту и ренесансно певање. Била је финалиста шоу-програма „Ја имам таленат“ 2012. године, када је ширу публику освојила својим раскошним гласом и сјајном интерпретацијом.
У борби за представника Србије били су и Даница Крстић са песмом „Сузе за крај“ и Алекса Јелић са нумером „Води ме“.
Владимир Граић, композитор песме „Молитва“, са којом је Марија Шерифовић победила 2007. године у Хелсинкију, компоновао је све три нумере, а текстове је написала Леонтина Вукомановић.
Његове композиције до сада су освојиле више од двадесет првих места на различитим фестивалима.
Чувени српски композитор Корнелије Бата Ковач за Спутњик каже да нема шансе да на Евросонгу победи композиција која је толико посебна, да би била заиста оригинална.
„Ја сам то искусио са Корни групом и песмом 'Моја генерација', били смо дванаести, погледајте текст те песме, ’изненада кобне ноћи те 42. године чинило се као да ће снег, а стигао је рат и војник неки туђ и страх…' Ни пре, ни касније није се догодило да таква песма победи“ – каже Ковач.
Бата Ковач такође каже да је рад Владимира Граића за сваку похвалу, али да би било боље да је за ово такмичење направио три потпуно различите песме. Тако би била јача борба међу конкурентима, истиче Ковач.
Судећи по коментарима и броју гласова, јасно је да се такмичење допало гледаоцима, каже за Спутњик Владимир Граић који има посебне речи хвале за организаторе, Радио телевизију Србије и „Беотон”. Ипак, он највише похвала упућује извођачима. Верује да ће Бојана Стаменов на достојан начин представити боје Србије, и слаже се са Батом Ковачем у оцени да се Алекса Јелић показао као одличан певач, а не само играч и имитатор.
Он додаје да је све три песме компоновао да буду пријемчиве укусу Европе, сматрајући да би и да је победила друга од три понуђене, чији је аутор, имала добар пролаз у финалу.
„Да ли улазимо у финале? Мислим да да, то је био циљ читавог овог пројекта, свих људи који су од почетка укључени у њега. Жеља нам је била пласман у финале, јер је већ то велики успех. Пласирати се у финале Евросонга је као у било ком другом или спортском такмичењу. То је циљ, а да ли ћемо нешто више урадити, то зависи од тренутка и како ћемо се спремити. Колико знам, како стоје ствари изнутра, мислим да можемо да рачунамо на јако добар пласман у Бечу – сигуран је Граић у успех своје композиције.
Овогодишње такмичење за Песму Евровизије биће одржано 60. пут, сада у Бечу, пошто је Кончита Вурст са песмом „Rise like phoenix“ победила прошле године у Копенхагену. То ће бити друго домаћинство за Аустрију, а прво после 1967. године.
Прво полуфинале Евросонга заказано је за 19. друго за 21, а финале је 23. маја. На Песми Евровизије ове године ће се такмичити 40 земаља.
Аустралијанцима ће бити допуштено да гласају у оба полуфинала, као и великом финалу. Позив за учешће тој земљи је уручен поводом 60-годишњице постојања Евросонга. Организатори сматрају да Аустралија то заслужује, с обзиром да сваке године велики број гледалаца прати пренос финалне вечери.