Стојановић је за Радио-телевизију Србије рекао да је упознат са „црвеном“ Интерпол потерницом која је расписана за њим и додао да се припрема још једна потерница за грађане Ђаковице.
„Имам сазнања да се спрема још једна потерница за 38 грађана Ђаковице“, рекао је Стојановић и додао да се боји да ће, уколико надлежни државни органи не заузму јасан став о томе, многи основи судови на КиМ покретати такве поступке (пријаве).
Он је истакао да је за расписивање потернице сазнао у понедељак преко службе Интерпола МУП-а Србије — да је на предлог Основног суда из Ђаковице, Унмик администрација са КиМ покренула „црвену“ Интерпол потерницу против 17 грађана Ђаковице на којем се налази и његово име, због сумње да је су починили кривично дело ратног злочина.
Према његовим речима, потернице имају двојаку функцију — то је на неки начин одговор привремених косовских институција због одлуке УН да се формира суд за ратне злочине које су припадници ОВК починили на КиМ, а са друге стране да се кроз те потернице, са тако великим бројем људи који се оптужују за тако тешка кривична дела, спречи њихов повратак на Косово.
„Врло сам поносан на све оно што сам у животу радио. Нисам уопште узнемирен. Жао ми је што ће се моје име и имена мојих суграђана из Ђаковице и многих других са КиМ у негативном контексту провлачити у медијима, али то је постратни период“, рекао је Стојановић.
Он очекује од надлежних државних органа Србије да се према томе јасно одреде, тим пре што, како каже, постоји најава да ће и други основни судови у другим градовима на КиМ покретати овакве поступке.
„Несхватљиво је да после 16 година од завршетка сукоба на КиМ неко посеже за таквим потерницама, било да их пишу привремене косоваске институције, било у Хагу или у Србији“, истакао је он.
Сваки грађанин, према његовим речима, мора да осећа сигурност, не да доказује своју невиност, а да они који су покренули те оптужнице трба да докажу да су ти људи заиста криви за тешка кривична дела.
Стојановић каже да ће породице тих људи који су на потерницама проћи кроз тежак период у животу.
„Ја сам спокојан. Признајем суд своје државе, а не суд неких отцепљених племена“, истакао је Стојановић.
Стојановић је објаснио да је од 1993. до 1996. био заменик начелника безбедности Приштинског корпуса, а до 1999. и њен начелник. Интерпол је расписао потерницу за Стојановићем због, како се тврди, почињених злочина над цивилним становништвом.