Он је новинарима рекао да је у складишту гаса у Банатском Двору 300 милиона кубних метара гаса, а топлане и робне резерве имају 70.000 тона мазута који може да се користи за грејање у случају потребе.
Антић је рекао да се, према проценама, у наредним данима очекује максимална дневна потрошња од по седам милиона кубних метара гаса.
Антић је прецизирао да из складишта у Банатском Двору дневно може да се добије 4,2 милиона кубних метара гаса, из домаће производње 1,3 милиона, а у случају потребе, Београдске електране могу да супституишу потрошњу милион кубних метара са мазутом.
То значи, истакао је Антић, да и у случају најцрњег сценарија Србија може да обезбеди нормално снебдевање грађана и индустрије гасом и да нема потребе за додатним количинама гаса из других извора.
Министар рударства и енергетике Србије рекао је и да су из Гаспрома изнели процене да ће за Србију бити обезбеђене довољне количине гаса.
Антић је рекао и да, по уговору с Гаспромом, Србија има договорене три тачке испоруке руског гаса, међу којим и једну на граници са Мађарском, што значи да у случају потребе Гаспром може да обезбеди гас и из других складишта у Европи.
Русија је запретила потпуном обуставом испорука гаса Украјини у наредних пар дана уколико Кијев не плати гас, што би могло да изазове ризик и за снабдевање Европе.
Србија око 90 одсто гаса увози из Русије, а једини правац снабдевања је преко Украјине и Мађарске.