Главаш је полицију чекао у свом стану у Осијеку, заједно са страначким колегама. Његово привођење у истражни затвор у Реметинцу у Загребу наложио је загребачки жупанијски суд.
Главашев адвокат Дражен Матијевић изјавио је новинарима у Осијеку да ће поднети тужбу Уставном суду чим добије судско решење о одређивању притвора.
Врховни суд је данас званично објавио решење којим је прихватио жалбу Тужилаштва, преиначио решење Жупанијског суда и поновно одредио истражни затвор за Главаша.
Закључено је да би Бранимир Главаш на слободи могао да уништи доказе или утиче на сведоке, а истражни затвор, како је наведено у решењу, може да траје до правоснажности пресуде, али не дуже од казне на коју је оптужени неправоснажно осуђен, што је десет година.
Одлука Врховног суда донета је после жалбе тужилаштва на одлуку ванрасправног већа жупанијског суда у Загребу, које је почетком фебруара одбило да одреди истражни затвор Бранимиру Главашу.
Главаш је, после више од пет година проведених у мостарском затвору, пуштен јер је Уставни суд у јануару поништио правоснажну пресуду Врховног суда којом је био осуђен на осам година затвора због ратних злочина над цивилима српске националности у Осијеку 1991. и затражио да се поступак понови.
Бранимир Главаш је у затвору у БиХ завршио пошто је уочи изрицања пресуде у Хрватској побегао у суседну државу, чије држављанство, уз хрватско, има.
Против њега је на снази провостепена пресуда којом је због злочина у Осијеку, у случајевима познатијим као „Селотејп“ и „Гаража“ осуђен на десет година затвора.