„Упркос томе што су представници синдиката просвете учествовали у писању Споразума о прекиду штрајка и сложили се са тим Споразумом, имамо ситуацију да су одбили да га потпишу“, рекао је Вербић новинарима.
По његовим речима, поједини синдикални лидери сад не знају шта је решење за прекид штрајка, али Министарство је спремно да помогне у оквиру законских могућности.
„Министарство просвете је ту да помогне и онима који су се на путу до прекида штрајка изгубили, јер не желимо да било који синдикат изгуби због тога што је у неком тренутку дошло до прегласавања које их је одвело на криви пут“, рекао је министар просвете.
Вербић је оценио да сваки репрезентативни синдикат просвете треба да постане социјални партнер Министарства просвете јер, како је казао, предстоје тешки задаци који морају да се решавају и истакао да ће са представницима синдиката који су у штрајку разговарати и у понедељак 9. марта.
„Представници синдиката у штрајку били су на разговорима у Министарству просвете и пре два дана и позвани су на поновно окупљање у понедељак. Од њих очекујемо нове идеје за решавање проблема, јер ми смо расположени да помогнемо, али не можемо да измишљамо решења“, рекао је Вербић.
Унија синдиката просветних радника Србије и Синдикат радника у просвети Србије нису потписли Споразум са Министарством просвете о прекиду штрајка. Штрајк су раније, након потписивања споразума са Министарством, прекинули синдикат Независност и Синдикат образовања Србије.
Штрајк у просвети почео је 17. новембра, а синдикати у штрајку најавили су протест у Београду за 17. март.