„Српска заједница на Косову, након Ђурићеве изјаве, као и увек до сада је, када неко други одлучује у њихово име – 'ошумоглављена'“, рекао је Рашић и појаснио да се тај локални израз користи када је неко ошамућен, није му добро и ништа му није јасно.
Према његовим речима, одлуком да се представници Српске листе не врате у институције српска заједица може само да изгуби.
„Задатак српских представника у парламенту је да сународницима кроз различите механизме у институцијама побољшају услове живота, а у овом случају, одлуком да се не врате у њих, сами себи избијају ту могућност“, рекао је Рашић.
„Опет смо на почетку, штавише, сада смо у минусу“, рекао је Рашић, једини српски посланик који учествује у раду скупштине Косова, након што је осталих девет чланова Српске, због смене једног од њих — министра Александра Јаблановића, напустило приштинске институције.
Ђурић је после данашњег састанка представника листе Српска с премијером Србије Александром Вучићем, рекао да представници Срба неће ући у привремене институције док елементи коалиционог споразума са албанским странкама не буду поштовани, а српски народ уважен.
„Изненађен сам том Ђурићевом изјавом, веровао сам да ће се наћи начин да се Српска врати у институције. Не можемо себи да дозволимо тај луксуз да немамо механизме одлучивања унутар косовских институција“, оценио је Рашић.
Он је додао да не види шта српска заједница добија одлуком о неучешћу у скупштини Косова и упозорио да би на тај начин сами себе могли искључити из политичких догађаја, поготово сада када је најављено усвајање закона о оснивању специјалног суда за ратне злочине.
Рашић је оценио да је добро да се Београд консултује, али да закључци треба да се доносе заједнички а не, како понекад делује, да буду наметнути.