"Не делимо одговорност, свако је одговоран за свој део, а колико ко утврдиће надлежни органи", рекао је начелник Генералштаба на конференцији за новинаре.
"Не може човек бити неодговоран за рад организације ако је на њеном челу и сваког појединца који је чини. Осећам своју одговорност, она ће бити расправљена, да ли је има или је нема", истакао је Диковић.
Хеликоптер који се срушио био је једна од најисправнијих летелица у ратном ваздухопловству Србије, посада најбоље што је јединица Војске Србије могла да понуди, а најоптималнији услови за слетање били су на аеродрому Никола Тесла у Београду, саопштено је на конференцији за новинаре у Дому Војске Србије.
Формиране су две комисије за утврђивање узрока несреће које имају задатак да утврде зашто је до несреће дошло, ко је евентуално одговоран, као и узроке теничке природе. Рок за завршетак њиховог рада је 30. март.
Генерал Диковић је оценио да је несрећа, у којој је страдало седам особа, велика трагедија за породице страдалих и војску Србије.
"До сада су из пожара, снежних мећава и поплава ови хероји спасили хиљаде живота, али живот једне бебе нису успели да спасу", рекао је генерал.
Командант 204. ваздухопловне бригаде, бригадни генерал Предраг Бандић рекао је да метеоролошка ситуација није била неповољна, већ сложена, толико да се у њој могу снаћи пилоти са таквом опремом и нивоом оспособљености.
"Да је ситуација била неповољна, не бисмо се упутили у овакав задатак", рекао је Бандић.
Ово најтежа несрећа у Србији са тако трагичним исходом у Србији од 1996. године.