Хамилтон најбржи у Мелбурну

© Sputnik / Михаил Мокрушин / Уђи у базу фотографијаФормула 1
Формула 1 - Sputnik Србија
Возач Мерцедеса Луис Хамилтон победио је у трци за Велику награду Аустралије у Мелбурну, којом је почела овогодишња сезона у Формули један.

Актуелни шампион је током викенда у Аустралији био доминантан од самог почетка до краја.

Данашњу трку Хамилтон је завршио за 1 сат 31 минут и 54 секунде. Друго место са секунд и по заостатка заузео је Хамилтонов клупски колега Нико Розберг, чиме је потврђена доминација Мерцедеса. На трећем степенику победничког постоља нашао се Немац Себастијан Фетел на свом дебију у Ферарију.

Трка на стази Алберт парк завршило је само 11 возача, бодови су изостали само Британцу Џенсону Батону из Мекларена, који је кроз циљ прошао као последњи, 11. Готово сви тимови, осим Мерцедеса, на самом почетку сезоне имали су доста кварова.

Четврто место заузео је Бразилац Фелипе Маса из Вилијамса, а на петом месту нашао се дебитант Фелипе Наср из Заубера.

Наредна трка Формуле један возиће се 29. марта за Велику награду Малезије у Кала Лумпуру.