Економисти указују на велико повећање запослености, али ипак предвиђају успоравање укупног привредног раста те земље.
Економисти сматрају да су проблеме у овој сфери изазвала два основна фактора: одстуство раста зарада и снижење темпа економије у многим земљама, што „врши притисак на Вашингтон“.
У фебруару је зарада по сату порасла само за два процента, што је недовољно да Американци осете било какво побољшање. Објашњава се да је то много мање од процента који је зацртао Федерални систем резерви – 3,5 одсто.
Резултат је да многи људи не излазе из куће и не троше новац, трудећи се да штеде, јер нису сигурни шта ће бити у будућности, наводи Си-Ен-Ен, примећујући да купци и инвеститори сада воде политику „сачекајмо, па ћемо видети“.
Економиста Бернард Баумол упозорава да и многа предузећа штеде велике суме, што показује да нису спремна на велике улоге.
Када је о међународној ситуацији реч, Си-Ен-Ен указује на економске проблеме Јапана и Грчке, као и на успоравање темпа раста економије Кине.
Ипак, главни проблем за раст америчке економије, према оцени Си-Ен-Ена, јесте висок курс долара према неким светским валутама.
Амерички долар, наглашава се у чланку, порастао је рекордно брзо за последњих 40 година, што наноси штету америчким компанијама које извозе производе и воде бизнис у иностранству.
Управо због тога је погоршана прогноза аналитичара Федералног система резерви о америчком економском расту у овој години.