Драгојевић је у Скупштини Србије рекао да је лицитација заказана за 22. април и да се до сада тим поводом безуспешно обраћао Министарству културе и информисања које се прогласило ненадлежним, због чега се сада обраћа Министарству привреде.
Он је предложио да се заустви продаја, да се национализује културни фонд који припада „Авала филму“, да држава врати дуг повериоцима од три милиона евра, па да се обави конверзија земљишта и тек онда прода предузеће.
„Од тог новца би могла да се обнови читава културна инфраструкутра, да се обнове биоскопи, изгради опера, а ми живимо у земљи где је већина грађана нема ни књижару у близини“, казао је он.
Драгојевић је упозорио да се са имовином продаје и 200 филмова који су у власништву „Авала филма“, а који представљају саставни део српске културне баштине.
„За ког тајкуна се намешта овај невероватно профитабилан посао, који уместо културног добра види само квадрате пословног простора? Да ли је могуће да се није извукла никаква поука из продаје 'Београд филма'“, упитао је Драгојевић.
Драгојевић, који је и члан Одбора Скупштине Србије за културу, оценио је да проблем „Авала филма“ превазилази питање културе и да постаје питање морала и етике.
Почетна цена предузећа „Авала филм“, које је четири године у стечају, је нешто мања од девет милиона евра.
Како је раније најавила Агенција за приватизацију, 37 хектара у власништву Авала филма као грађевинско земљиште имаће цену од 75 милиона до 100 милиона евра.